UA | RU | EN | PL

Усе як є: Франція забороняє "фотошоп" моделей


Усе як є: Франція забороняє

Всім відомо, що фотографії моделей часто ретушуються, щоб вони виглядали або більш худими, або більш округлими в певних частинах тіла. Їм також подовжують ноги до пропорцій манекена, загладжують зморшки або розширюють очі.

Починаючи з неділі, будь-яка комерційна фотографія будь-якої моделі, яка була піддана процесу цифрового монтажу, у Франції повинна супроводжуватися попередженням, подібним до того, що написано на пачках сигарет.

"Photographie retouchée" - "ретушувати фотографія" має бути тепер написано на подібних фото.

Порушникам загрожує штраф - або: 37 500 євро, або 30% вартості створення самої реклами.

Влада Франції відтепер вважають фальсифікації фотографій питанням здоров'я населення.

Худі манекенниці можуть опинитися поза законом
Що можна зробити з моделлю в фоторедакторі
Видавці журналу Vogue підтримали "здорових" моделей
Каннський фестиваль критикують за фотошоп ніг Клаудії Кардинале

Нове правило направлено на запобігання екстремальній худорлявості серед фотомоделей, а також проблем зі здоров'ям серед тих, хто хотів би виглядати як моделі, незважаючи на те, що це фізично неможливо, так як їх фотографії були модифіковані за допомогою комп'ютера.

"Коли молоді люди постійно бачать нібито нормативні, але насправді нереалістичні зображення людського тіла, це призводить до негативного сприйняття самого себе і комплексу неповноцінності, що, в свою чергу, може спровокувати звички, що шкодять здоров'ю", - сказала міністр охорони здоров'я Марісоль Турен.

Ненависть до жиру

Франція - не перша країна, яка застосовує подібні заходи. Подібне вже було зроблено, наприклад, в Ізраїлі.

Але прагнення до худорби надзвичайно широко поширене у Франції.

Десятки тисяч в країні страждають від анорексії, а індекс маси тіла, який показує ступінь відповідності маси людини та його зростання, серед французів найнижчий в Європі.

Французька письменниця Габріель Дейд пише, що у Франції люди поклоняються худорлявості, а будь-які ознаки жирових складок зневажають.

За її словами, вона навіть втратила роботу в школі після того, як хтось із її колег поскаржився на її надмірну вагу. Іншим разом, коли вона намагалася влаштуватися на іншу роботу, вона була шокована, коли потенційний роботодавець сказав їй, що "всім відомо", що у товстих людей низький коефіцієнт інтелекту.

Але чи стануть французи по-іншому ставитися до свого тіла лише через зміну в законодавстві?

Том Квінн з британської благодійної організації Beat, що допомагає людям з розладами харчової поведінки, каже, що це можливо.

"Говорити, що якщо ви будете дивитися фотографії, що пройшли фотошоп, то у вас з'являться розлади, занадто примітивно. Тим не менш, багато, хто постійно дивиться на видозмінити зображення людського тіла, страждають від низької самооцінки", - говорить він.

"Ми підтримуємо будь-які заходи, спрямовані на більш здорове ставлення суспільства до того, як виглядає тіло людини, і які дадуть всім зрозуміти, які фотографії пройшли фотошоп", - додає Куїнн.

"Можна лише вітати кроки в напрямку створення суспільства, в якому ні на моделей, ні на людей в цілому не буде чинитися тиск з тим, щоб вони худнули".

 

Активістка і публіцист Джин Килборн, автор книги під заголовком "Смертельна переконання: чому жінки і дівчата повинні боротися проти могутності реклами", говорить, що "реклама продає не тільки товари".

"Реклама продає переконання, продає самооцінку, продає ідеї про любов і секс, успіху, і, напевно, найголовніше - про те, що слід вважати нормальним", - говорить вона.

"Багато в чому реклама говорить нам, хто ми є і ким ми повинні бути".

Доктор Террі Аптер, автор книги "Впевнений в собі дитина", сказала в інтерв'ю Бі-бі-сі, що хоча вона і думає, що "подібна культура" може змінитися, з її точки зору, це відбувається дуже повільно.

"За останні 25 років анорексії не зменшилося, незважаючи на всі зусилля по боротьбі з цим феноменом", - говорить вона.

Хоча зміна у французькому законодавстві, за її словами, саме по собі трохи вплине на французьку культуру, воно принаймні допоможе фотомоделям.

Трюки "Інстаграма"

Уряд Франції приймає і інші заходи в рамках боротьби з екстремальної худорбою в індустрії високої моди. З травня цього року моделі повинні надавати довідку від лікаря про те, що вони повністю здорові, а багато компаній забороняють наймати занадто худих моделей.

Але варто також пам'ятати про те, що фотошоп - не єдиний трюк, до якого вдаються фотографи. Якщо модель приймає певну позу, якщо її знімають під певним ракурсом, при певному освітленні, або ж якщо вона просто втягує на хвилину живіт, вона буде виглядати зовсім по-іншому.

Так можна постати на фото з худий атлетичною фігурою, плоским животом і великими сідницями.

Крім того, французький закон не забороняє ретушувати зачіски або плями на шкірі.

Після того як Франція оголосила про новий закон, агентство Getty заборонило використання ретушувати фотографій. Це може бути сигналом, що фото більш досяжних фігур стають все більш популярними.