UA | RU | EN | PL

Предметне фото: посуд, тара.


Предметне фото: посуд, тара.

Предметне фото: посуд, тара.

Часто так буває, що при зйомці фон у вас вийшов не білий, а з якимось стороннім відтінком. Звичайно, можна вирізати об"єкт з фону і замінити його. Але, погодьтеся, що краще відразу отримати білий фон при зйомці, ніж витрачати час на відсікання об'єкта? Тим більше, якщо об'єкт "пухнастий", то це дуже і дуже важко. Як же уникнути зайвих проблем при обробці, а отримати білий фон вже на стадії  предметної зйомки? Це дуже просто, все базується на одному єдиному постулаті:

Фон повинен бути переекспонований на 1.5 - 2 стопи.

Тоді він стане чисто білим, так як просто вийде за межі того діапазону яскравості, який здатний зафіксувати сенсор. Тепер друге питання: як технічно це реалізувати? Є кілька способів.

Спосіб 1. Додаткове освітлення фону для предметної зйомки на блому фоні.

Справа в тому, що якщо не висвітлювати фон, він буде не білим, а сірим або навіть чорним, якщо на нього зовсім не потраплятиме світло. Для того, щоб фон став білим, його потрібно додатково висвітлювати, причому, сильніше, ніж об'єкт, що знімається. 

Спосіб 2. Використання фону на просвіт.

У цьому випадку джерело світла знаходиться позаду фону, матеріал фону в даному випадку працює на просвіт, а не на відображення. Ця схема дозволяє обходитися джерелами світла меншої потужності, так як втрати при відображенні завжди вище, ніж на просвіт. Щоб джерела світла працювали ефективно, матеріал фону повинен бути не дуже щільним. Це може бути, наприклад, біла тканина або молочно-білий пластик, оргскло. Схема освітлення наводиться нижче. Такий прийом часто використовують при зйомці на предметному столику, щоб підсвітити пластиковий фон знизу.

Спосіб 3. Використання софтбокса в якості фону.

Цей спосіб можна вважати варіантом попереднього. В якості фону використовується спалах з софтбокса. При цьому потрібно практично мінімальна потужність, так як світло направляється прямо в камеру. Недолік такого способу - при  предметній зйомці великих предметів або людей потрібні софтбокси відповідних розмірів. Для дрібної предметки (посуд, прикраси, дрібні іграшки, тара для миючих засобів) цілком можна використовувати в домашніх умовах.


Сподіваюся, що тепер для вас не складе проблем отримати чисто білий фон на фотографії вже в процесі зйомки, без застосування графічних редакторів.

А якщо ви звернетеся до нас, ми без проблем зробимо цю роботу за вас. Вартість предметної зйомки на блому фоні коливаєтьс залежно від кількості предметів та термінів виконання, з актуальним прайсом можна ознайомитись у розділі

Предметна фотозйомка. Ціни.

 

Найбільше переглядали