
Сімейні фотокниги вже стали нормою, це як віддати диск чи флешку з фотографіями — само собою зрозуміло. Тим більше, ми все рідше і рідше друкуємо фото, все частіше скидаємо їх в комп"ютер, щоб переглянути час від часу. Ану, зізнайтесь, чи є в вас папка з фотографіями, яку треба "почистити"? повитирати всякі розмазані-нечіткі, дублі? У мене, наприклад, є. І не одна. Тому я, як фотограф, пропоную замовникам одразу зробити сімейний мінібук, щоб не додавати собі у список справ ще одну, яка з часом перетвориться на "неважливу". А ще, по секрету, фотокнига+дитяча та сімейна фотосесія коштує значно менше, ніж якщо б ви прийшли до мене з вже готовими фотографіями.
Половина моїх сімейних фотосесій проходить з сім'ями або групами сімей, які є постійними клієнтами. Серед них є ті, яких я фотографую з 2007 року. Це дуже приємно, коли тебе запрошують на сімейне свято не просто як обслуговуючий персонал, а як Свого Сімейного Фотографа :) А потім ще й друзям рекомендують і хваляться фотокнигою.
Головне в фотографії - це природні, спонтанні емоції. Щоб їх викликати, треба захопити учасників фотосесії чимось цікавим. Таким захоплюючим процесом може стати сімейна фотосесія, особливо якщо сім"я багата на діток. На етапі планування я завжди цікавлюся у замовника: "Що любить робити дитина, як її можна захопити? Як ви любите проводити час разом? ..." Дуже важливим є питання вибору місця зйомки. Діти, та й їх батьки, впевненіше почуваються на знайомій території. Вдома і стіни допомагають! Тому я вкрай рідко проводжу сімейні фотосесії в студії. Але часто поєдную зйомку вдома з прогулянкою в найближчому парку.
Не всі клієнти мають суперінтер"єри, та й деякі квартири бувають погано освітлені. Але це можна вирішити. Завжди можна щось придумати з задніми планами і використовувати додаткове освітлення. Головне, що діти відчувають себе комфортно з перших хвилин фотосесії і завжди під рукою їх улюблені іграшки, книги та інші предмети, які теж мають право потрапити в історію. Дитина для мене завжди центральний персонаж фотосесії, а тому все крутиться навколо неї. Дуже важливо прилаштуватися до індивідуальних біологічних ритмів малюка. Для фотозйомки краще вибрати час, коли малюк найбільш активний і в хорошому настрої.
Ще одне ключове слово в описі сімейної фотосесії - різноплановість. Портретна зйомка та інтер'єрна, фотографування деталей, загальних і надвеликих планів, розігрування видовищних сюжетів, зміна задніх планів, фотозйомка з різним світлом, трохи постановочної зйомки, фотографування в режимі репортажу (прихована камера) і знову розігрування ігрових або навіть театралізованих вистав. Моє завдання — отримати багато різнопланових фотографій з яких можна скласти фотоісторію у вигляді фотокниги невеликого об"єму. Кілька фотосесій можна перетворити у велику фотокнигу, яка буде відображати і динаміку розвитку сім'ї: як ростуть діти, змінюються їхні улюблені заняття, з'являються нові вміння.
Тому не бійтеся фотографуватися, і зберігайте спогади так, щоб до них можна було доторкнутися. Взяти собі горнятко кави або чаю, закутатися з ногами на диванчику, і розгорнути історію вашої сім"ї, сповнившись теплими спогадами!
А ще пропоную переглянути портфоліо, а зокрема розділи Фотосесія немовлят, Студійні фотосесії, Фотосесії вагітних. Ідеї
Вартість фотосесії залежить від місця та тривалості зйомки, ознайомитись із актуальними цінами можна тут: Ціни. Вартіть друку фотокниги постійно змінюється і залежить в основному від цін друкарень, тому це варто обговорювати при замовленні фотосесії.