UA | RU | EN | PL

Про ресторан Vapiano, Львів та журналістів... в картинках.


Про ресторан Vapiano, Львів та журналістів... в картинках.

Про ресторан Vapiano, Львів та журналістів... в картинках.

Вміють наші панове журналісти з нештатної ситуації зробити супер-нештатну. Розкажу. Довелося мені одного разу знімати захід, задля якого зібрали персонал ресторану Vapiano і запросили гостей. В гостях була пані Крістіна Анґлєс д’Оріак (керівник центру «Емаус»), а також її помічники. Суть тренінгу полягала у тому, щоб нагадати працівникам, хто такі неповносправні люди, чому їм потрібне (а деколи і зайве) особливе ставлення, коли потрібна турбота, а коли варто надати допомогу. В доброзичливій атмосфері усі дивилися відеоролик, обговорювали побачене. Спілкувалися з гостем, чоловіком з особливими потребами, який читав фантастичні вірші і "тримав" публіку, за що отримав шквал аплодисментів. Хто хотів, робив нотатки. Але, чесно кажучи, занотовувати не було що, бо інформація йшла так, як це прийнято називати словом "по-людськи". 

У мене склалося таке враження, що керівництво, окрім природньої стурбованості цією ситуацією, сприйняло її як щось неминуче. Рано чи пізно людський фактор мав себе проявити, в тій чи іншій ситуації. Значить, є нагода побесідувати з персоналом позачергово, в даному випадку — зібравши усіх на тренінг про людей з особливими потребами. 

  vapiano львів

Львів вже котрий тиждень обсмоктує новини і ніжиться в шумі, створеному навколо цієї події. Але хіба в цьому ресторані настільки погано ставляться до хворих людей? Чомусь ніхто зі звичайних мешканців не спішить бойкотувати міську раду (бо в її будівлю неможливо попасти на інвалідному візку), ніхто не цікавиться станом ліфта в поліклініці на Сихові (який керівництво "зачинило", бо дорого ремонтувати, а поверхів там 9!), і вже мовчу про те, як "люблять" людей на візках (а інколи і мам з дітками в візочках) наші кохані перевізники. Це ж нецікаво, це ж звично, на цьому матеріал не зробиш.

Натомість всі кинулися бойкотувати ресторан, в якому персонал постійно вчиться і розвивається. Цей тренінг — не вийняток з правила. От тільки тематика цього разу не "робоча", але через це не менш важлива. 

vapiano львів

Справді, як можна рівняти якийсь-там ресторан з їхніми тренінгами, до (наприклад) відділення 34 Львівської Укрпошти, куди я можу зайти тільки боком (бо двері до кінця не відкриваються), а на прохання принести посилку питають: "Що, самі не можете підійти?" Де бойкот? Де банери? Активісти-журналісти-масовка? А нема. 

Розумію, ресторан - публічне місце, обличчя міста, і кожен ставить себе на місце постраждалого. Але також розумію, що кожен собі виніс з того свій висновок, і, бачучи ситуацію в той день зсередини, мушу запевнити, що висновок - успішний. Керівництво Vapiano прийняло розумне рішення, і я б сильно здивувалась, якби такого не відбулось. Всесвітня мережа тримає свою марку і гідно виходить з таких ситуацій, для мене це показник. 

«Неповносправність – не є проблемою окремих осіб, – каже Крістіна Анґлєс д’Оріак. – Слабкість може прийти в наше життя через хворобу, нещасний випадок, або й просто через старість. Потрібно, щоб суспільство ставало чутливішим і солідарнішим. Співпраця соціальних організацій та бізнесу – важливий крок, щоб цього досягнути».

vapiano львів vapiano львів

vapiano львів vapiano львів

Ірина,